Terleme Tedavisi 
0534 821 12 68 info@reyahestetik.com

Terleme Tedavisi


Terleme normal şartlar altında bedenin kliması olarak nitelendirebileceğimiz, vücudun sıcaklığı ayarlamak amacıyla oluşturduğu bir fonksiyondur. Beynimizdeki ısı düzenleme merkezi ter bezlerine sinyal göndererek bezlerin çalışmasına ve terin çıkmasına neden olur. Deri vasıtasıyla dışarı atılan ter ise tıpkı bir klima gibi bedenimizi soğutur.

Tüm bu fonksiyonun çalışması, fiziksel aktivitelere, hava sıcaklığına, hormonal aktiviteye bağlı olarak gelişebilir. Ayrıca heyecan, kızgınlık veya stres gibi duygusal dalgalanmalarda da bu sistemin çalıştığını gözlemleyebiliriz. Fakat bazı durumlarda ter bezlerinin aşırı derecede uyarılması sonucunda terleme fonksiyonu olması gerektiğinden fazla çalışır. Bu da sosyal konumu zedeler ve kişilerin özellikle kendine olan güvenlerinin kaybolmasına neden olur. Koltuk altı ve ayak tabanındaki terleme, bakteri üretimini hızlandırarak kokunun oluşmasına ve bireyleri sosyal yaşantıları içerisinde rahatsız etmeye başlar. Ayrıca giysilerin üzerinde belirgin halde oluşan terleme izleri de yine aynı şekilde birtakım görsel problemlere neden olur.

Aşırı terleme rahatsızlığını önlemek amacıyla Estetik International kliniklerimizde botoks uygulaması yapmaktayız. Botoks, yani “botulinum toksin”, estetik cerrahi içerisinde geniş perspektifteki kullanımlarına ek olarak sadece 15 dakika süren bir işlem sayesinde kişilerin aşırı terleme sorununu çözümleyerek, terlemeyi önleyici bir tedavi oluşturmaktadır.

Terleme tedavisi nasıl yapılır?

Terleme tedavisi için kullandığımız botoks, hemen cildin altında bulunan ve terin deriden çıkmasını sağlayan ter bezlerinin uyarımını azaltır. Bir nevi, ter bezinin fonksiyonunu azaltmasını sağlayan botoks uygulaması, kısa süre içerisinde aşırı terleme sorunu olan hastalarımıza son derece pratik bir çözüm sağlar.

Terleme tedavisi hangi bölgelere yapılır?

Ter bezlerinin aşırı derecede çalıştığı bölgeler özellikle koltuk altları, ayak tabanları ve avuç içleridir. Bu bölgelere uygulanan botoks işleminin herhangi bir yan etkisi yoktur ve işlemden sonra hasta anında sosyal hayatına geçiş yapabilir.

Terleme tedavisinin avantajları

•   Sadece 15 dakikada aşırı terleme sorunu çözüme kavuşur.

•   Özellikle yaz aylarında artan aşırı terleme sorunu ortadan kalkar ve hasta rahat bir yaz mevsimi geçirebilir.

•   Uygulamanın yapıldığı bölgelerde terleme kesinlikle yaşanmaz.

•   Terlemeyle birlikte oluşan koku ve görüntü sorunları ortadan kalkar.

•   Kişiler rahatlıkla ve özgürce sosyal hayatları içerisinde hareket edebilirler.

•   Uygulamanın herhangi bir yan etkisi yoktur.


© 2018 Osbsa Bilişim. All Rights Reserved.